Trapno

O představení

Je pro nás trapný okamžik vždy tím, ze kterého chceme co nejrychleji vybruslit, nebo si ho můžeme užívat a tím pádem i vyhledávat?
Můžeme si na něj zvyknout?
Co kdybychom se místo předcházení trapným situacím naopak pouštěli do nich přímo po hlavě?

Projekt TRAPNO hledá způsoby, jak být trapný a být s tím v pohodě. Hraje si s myšlenkou, že přiživování a prodlužování trapného okamžiku nám dává možnost objevit jeho krásu, lidskost, schopnost pobavit či rozveselit a ubírá na jeho vážnosti.

Cílem projektu je vytvořit dílo, které bude působit nezatěžkaně, bezstarostně, vytvoří úsměv na tváři a možná i trapno v přítomném okamžiku. Vážná témata jsou kolem nás všudypřítomná každý den a projekt TRAPNO má chuť a nutkání odlehčit situaci. Chce potvrdit tvrzení, že tanec může být vtipný, trapný, úsměvný, bez těžkého tématu a bez apelu na diváka, aby se zamyslel nad nejbolestivějšími problémy světa.

Chceme podpořit diváky v nebraní se tak vážně, ale zároveň i ukázat, jak se neberou vážně právě tito tanečníci, ukázat je v tom nejlepším, nejenergičtějším a možná i nejšílenějším (v dobrém slova smyslu) světle.

Ve skupině tanečníků funguje neuvěřitelná dynamika, která je hlavním inspiračním zdrojem a styčným bodem projektu.
Skupina mladých lidí, kteří se nebojí vystupovat z komfortní zóny - a to jak v tanečním prostředí tak i společenském životě - zaplňují jeviště stejnou energií, jakou vyzařují vždy, když jsou spolu kdekoliv jinde. Svým často agresivním a velmi hlasitým projevem na sebe strhávají pozornost, ale člověk má v drtivé většině případů chuť je sledovat s úžasem, ne s pohoršením. Možná je to jen davové šílenství, ale možná je to o důvěře, hravosti, vzájemné inspiraci a respektu, těchto a spoustu dalších ctností, které mezi sebou mají a udržují je.